تاکوم تایلند
مرکز خرید تاکوم: تغییر طراحی نما برای تداعی برند!
نمای ساختمان - نمایاران
دیدنی: نمای کرتین وال مرکز جدید لوکاس فیلم

برجهای آتشفشان: مقاوم در ساختار، زیبایی در نما

برجهای آتشفشان

هنگامی که اخبار زلزله سطر اول رسانه های خبری می شود، درمی یابیم که معماری بر اساس علوم زمین شناسی و زلزله تا چه حد مهم است. این اصول در برج چهارفصل « سایبان » شرکت OFIS Architecture کاملا رعایت شده است. این پروژه مفهومی از دو برج استوانه ای شکل که انرژی خود را از خورشید می گیرند تشکیل گردیده است. این دو برج که به شکل آتشفشان ساخته شده اند از رستوران ها، آپارتمان ها، مغازه ها، یک مرکز کسب و کار، اسپا، استخر و پارکینگ تشکیل شده است.

برجهای آتشفشان ارمنستان

برج سایبان در زمینه مصرف انرژی فوق العاده کارآمد است. نمای بیرونی این برجها توسط یک لایه فلزی با منافذ ریز (mesh) پوشانده شده است. همچنین یک دستگاه ایجاد سایه، نور آفتاب را در تابستانها از ورود به ساختمان باز می دارد. سیستم لوله گذاری در دال بتنی تعبیه شده در ساختمان، در تابستانها آن را خنک و در زمستانها آن را گرم می سازد. سلولهای تولید انرژی خورشیدی در داخل فضای میانی تعبیه شده اند تا در تمام طول سال ایجاد انرژی نمایند. پوسته فلزی متشکل از منافذ ریز توسط گیاهان سبز پوشانده شده است.

برجهای آتشفشان

برجهای آتشفشان

مهمترین قسمت برج سایبان که در این زمینه در مسابقات برج هتل مرسدس بنز در ایروانِ ارمنستان نیز شرکت نموده، مقاومت آن در برابر زلزله است. این سازه در برابر زلزله با استفاده از سیستم هسته های بتنی و ستونهای کامپوزیتی مقاومت می کند که بطور بالقوه مقاومت سازه را افزایش می دهند. ما بدون در نظر گرفتن اینکه این برج در عمل می تواند در برابر زلزله مقاومت کند یا خیر، به شرکت OFIS تبریک می گوییم که ریسک زلزله در ارمنستان را جدی گرفته است. زیرا همین تلاش و دقت هم می تواند تفاوت بین مرگ و زندگی باشد.

volcano-towers-ed02

منبع:

www[dot]inhabitat[dot]com

 

Print Friendly

شما چه نظری دارید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *