راه حل های شرکت ۳form برای نماهای خارجی
نمای شرکت آلمانی Festo – نمایی هوشمند و اتوماتیک

استثنایی: نمایی متفاوت از جنس چوب

معماران شرکت Anders Berensson Architects اخیرا از طرح پیشنهادی خود برای یک آسمان خراشِ خوش خراش پرده برداشتند. این آسمان خراش که در نوع خود بی نظیر می باشد قرار است در استکهلم ساخته شود. برج Trätoppen در زبان سوئدی به معنای «نوک درخت» می باشد و با نمایی چوبی که از الگوهایی برگرفته از شماره های مختلف ساخته شده است پوشانیده خواهد گردید. این ساختمان بلندترین ساختمان مرکز شهر استکهلم خواهد بود

Trätoppen-Skyscraper-by-Anders-Berensson-Architects-1-1020x610

این آسمان خراش از نمای ساختمان پارکینگ موجود شش متر فاصله خواهد داشت تا بتواند ساختار خاص خود را حفظ نماید. این ساختمان چهل طبقه با استفاده از چوب چندلایه متقابل (CLT) ساخته خواهد شد و ۳۲ طبقه بالایی آن مسکونی و طبقات پایینی پارکینگ خواهند بود. البته دو طبقه نیز به فضایی عمومی تبدیل می گردد. در بین هفت طبقه پارکینگ فضاهای خرده فروشی تقسیم می گردند.

Trätoppen-Skyscraper-by-Anders-Berensson-Architects-9-1020x610

همانطور که پارگینگ ها با شماره ساماندهی می گردند نمای ساختمان نیز شماره هایی را در بر خواهد داشت که طبقات مختلف را نشان می دهد. این منطق همچنین در داخل ساختمان نیز استفاده خواهد گردید. علاوه بر نقش سمبلیک این اعداد، آنها کمک می کنند تا نور خورشید یه مقدار نیاز وارد خانه گردیده و فضای خانه خیلی گرم نشود.

Trätoppen-Skyscraper-by-Anders-Berensson-Architects-4

هدف از این پروژه ساخت واحدهای مسکونی جدید در مرکز شهر و کاهش ترافیک است. معمار این پروژه افزود: اگر بخواهیم تعداد ماشین های عبوری در مرکز شهر را کاهش دهیم و همزمان فضای مسکونی بسازیم بدون اینکه فضای سبز موجود از بین برود، جایگزینی پارکینگ ها با فضای مسکونی، مغازه ها و رستوران ها به وضوح احساس می گردد.

 

Trätoppen-Skyscraper-by-Anders-Berensson-Architects-6

Trätoppen-Skyscraper-by-Anders-Berensson-Architects-2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.