ایده خلاقانه معماران روسی در استفاده بهینه از فضا

برج فشون (Feshun) با نمایی استثنایی و الهام گرفته از غنچه گل
ده طرح معماری خلاق از سراسر دنیا

ایده خلاقانه معماران روسی در استفاده بهینه از فضا

از زبان معماران پروژه: در پایان ماه مه در پایتخت روسیه دو سالانه معماری «АRCH Moscow» برگزار می گردد. شرکت za bor architects امسال ایده ای کاملا جدید درباره استفاده موثر از مناطق مسکونی با هدف ایجاد فضاهای کاربردی کسب و کار ارائه کرد. این ایده ی مفهومی هنگامی اهمیت دو چندان می یابد که بدانیم مسکو بزرگترین شهر اروپا بوده و رشد اقتصادی مداوم آن و کمبود همیشگی جا برای مکان هایی خلاق جهت راه اندازی استودیوها و سازمانهای مرتبط با هنر بسیار کم است.

stringio (5)ویژگی برجسته بسیاری از مناطق مسکو، وجود یک ساختمان چند طبقه با دیوارهایی بلند و بدون پنجره می باشد که گذرگاه عریضی بین آنها وجود دارد. این پروژه بر روی فضای بین این ساختمان ها برای ایجاد فضای اقتصادی جهت به وجود آوردن دفاتر اداری حساب می کند. همچنین  این دفاتر به جهت ارتفاعی که از زمین دارند راه حیاط پشتی ساختمان ها را سد نمی نمایند.

stringio (2)

ویژگی های برجسته از بسیاری از مناطق مسکو حضور ساختمان های چند طبقه با دیوارهای پایان کور و عبور گسترده ای بین آنها است. این پروژه برای استفاده از فضای آزاد بین ساختمان ها برای ایجاد دفاتر اصلی و اقتصادی که دسترسی حیاط را مسدود نمی کند فراهم می کند.

stringio (3)

اولین دفتر ساخته شده را خود شرکت سازنده، یعنی za bor architects’ از آنِ خود خواهد کرد. این پروژه فضایی سه طبقه را در بر خواهد داشت که قمستی برای دسترسی به سقف نیز داشته و با پانل های مدولار به سه بخش تقسیم شده است. چارچوبی که آن را شکل می دهد یک یونیت یکپارچه است که در میان دو نمای کور محکم شده است. نمای اصلی چند ضلعی این ساختار جدید، در حجم های دینامیکی قابل مشاهده بوده و از پلی کربنات سبک و با دوام ساخته شده است. آن سمتی از نما که به سمت حیاط پشت ساختمان ها قرار دارد کاملا مسطح و براق است.
stringio

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.