بدون اخلال در فعالیت مرکز:‌ نمایی متشکل از مثلث ها

نمایی متفاوت برای ساختمانی دو طبقه با کارایی بالا
توسط شرکتی چینی: برجی مسکونی با طبقات نامتقارن در پاریس

بدون اخلال در فعالیت مرکز:‌ نمایی متشکل از مثلث ها

از زبان معماران پروژه:
شرکت LAB راه حل های بالقوه که نیازهای مشتری جدیدش برای ظاهری جدید با رعایت ملاحظات اقتصادی بود را به دقت بررسی کرد. این ملاحظات شاملآسان بودن ساخت، نصب و مرحله بندی دقیق آنها بود. خواسته های این مشتری برای کاهش هر چه بیشتر زمان اخلال در فعالیت های این مرکز خرده فروشی اتخاذ شده بودند و زمان ساخت و نصب بسیار سریعی را میطلبیدند.

LAB_Architecture_Studio_Ningbo_01

الگوی فراکتال مثلثی تکراری بر اساس فراکتال ریاضیدان لهستانی Warclaw Sierpinski می باشد که در هر اندازه ای قابل تولید بوده و قابلیت شکستن به سایز های کوچکتر از سایز خود را نیز دارند. نمای ساخته شده ۱۸۰۰۰ متر مربعی بیرون ساختمان به حالت معلق قرار گرفته تا الگوهای زیبایی را که در تصاویر می بینید به وجود آورد. این پوسته برای یکدست سازی اجزا نابرابر خرده فروشی ها، ارتفاع دیواره ها، ورودی ها و دهانه ها که چسبیده به یکدیگر هستند تقش مهمی را ایفا نموده است.
LAB_Architecture_Studio_Ningbo_05

آسانی در ساخت و مرحله بندی موثر کارها باعث شد تا این مرکز با کمترین اختلال برای صاحبان کسب و کار به فعالیت خود ادامه دهد. سیستم مودولار تکرار شونده قابلیت بهینه سازی تا ۷۵ درصد را داشت و به همین دلیل تغییر سایز متریال به کار برده شده از سایز اصلی ساخت خود بسیار کم صورت گرفت. علاوه بر موارد ذکر شده، طرح نهایی پروژه شامل لامپ های LED برای زیبایی و روشنایی در شب نیز بود که این مهم در اُلگوهای فراکتال به صورت یکپارچه در قسمت های ورودی ها و فضاهای تبلیغاتی اجرا شد.

 

LAB_Architecture_Studio_Ningbo_06

Elevation_(1) LAB_Architecture_Studio_Ningbo_10 LAB_Architecture_Studio_Ningbo_13   LAB_Architecture_Studio_Ningbo_04 LAB_Architecture_Studio_Ningbo_02

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.