سرامیک، انتخاب معماران اتریشی برای نمای یک بانک
سنگ تراورتن

تطبیق با محیط از جنس نو با نمایی از جنس وینیل

برخی معماران برای آن که ساختمان با محیط اطراف خود ترکیب زیبایی را به وجود آورد از نمای شیشه ای، بام سبز و یا متریالهای موجود در محیط بهره می گیرند. به جای استفاده از موارد ذکر شده، معماران شرکت سوئدی Murman Arkitekter ساختمانی را با وینیلی که تصویر شاخ و برگهای درختان بر روی آن چاپ شده است پوشانیده اند. خانه Juniper House یک مثال جالب برای مقامات محل ساخت آن است. این مقامات معتقدند معماری مدرن نباید در چشم انداز بصری این جزیره قرار بگیرد که با این پوشش این امر تحقق یافته است.

Juniper-House-in-Gotland-ideasgn-by-Murman-Arkitekter-2
این خانه ی زیبا، مساحتی بالغ بر ۵۰ متر مربع داشته و از چوب همان منطقه ساخته شده است. سه ضلع این خانه با پارچه وینیل که با عکسهای گرفته شده در همان منطقه پرینت شده، پوشش داده شده است. این ایده ی نو نه تنها به عنوان نمای ساختمان عمل می کند بلکه باعث فیلتر نور اضافی شده و حزیم خصوصی فضای خانه را نیز حفظ می کند.

Juniper-House-in-Gotland-ideasgn-by-Murman-Arkitekter
این نمای دلپذیر و مصنوعی تنها ۳۸ سانتی متر از پوشش چوبی بیرونی فاصله داشته و به وسیله یک سری میله های فولادی گالوانیزه ثابت شده است. معماران در مورد این پروژه می گویند: «این خانه به سختی قابل رویت است زیرا مانند یک آینه محیط اطراف خود را منعکس می کند.
درون این خانه روشن و زیباست و ترکیب مبلمان شرکت IKEA و صندلی های شرکت دانمارکی Hans Wegner به آن رنگ و بوی دیگری بخشیده است.»

Juniper-House-in-Gotland-ideasgn-by-Murman-Arkitekter-4

Juniper-House-in-Gotland-ideasgn-by-Murman-Arkitekter-3

دیدگاه ها بسته شده است