توسط شرکتی چینی: برجی مسکونی با طبقات نامتقارن در پاریس

بدون اخلال در فعالیت مرکز:‌ نمایی متشکل از مثلث ها
در پارک فناوری پردیس: ساختمان توربوسیل تِک و معماری ایرانی

توسط شرکتی چینی: برجی مسکونی با طبقات نامتقارن در پاریس

شرکت طراحی چینی MAD واقع در بیجینگ برنامه ی خود جهت ساخت ساختمان Parisian که متشکل از بالکن های مواج است را پرده برداری کرد. این ساختمان اولین تجربه این شرکت در زمینه ساخت ساختمان های مسکونی در اروپا خواهد بود. این ساختمان که ۵۰ متر ارتفاع داشته و UNIC نامیده می شود از سقف هایی با لبه های موج دار و دیوارهای شفاف برخوردا خواهد بود که برای ساکنین نمای خط افق زیبای شهر پاریس را به ارمغان خواهد آورد. MAD این پروژه را در یک مسابقه بین المللی طراحی برنده شد و در آن از یک شرکت فرانسوی به نام Accueil-Biecher Architecte کمک گرفت. مدیر عامل شرکت طراح گفت: « UNIC یک پروژه مسکونی خلاق و سمبولیک است که با که با اجتماع یکی شده است.»

unic-mad-residential-housing-block-architecture-news-paris-france_dezeen_1568_3
طبقات نامتقارن این برج نسبت به قله آن کاهش می یابند که در نتیجه بالکن های عمومی و خصوصی را به وجود آورده و شکلی پله مانند از بیرون ایجاد می نمایند. طرحی با این مضمون پیش تر برای یک ساختمان در چین توسط همین شرکت پیشنهاد داده شده بود. تراس ها با درختان تزیین خواهند گشت که این کار موجب می شود تا اینطور به نظر برسد که پارک کنار این ساختمان به صورت عموی ادامه یافته است. بالکن های طبقات سیزدهم به بالا از نمای زیبای برج ایفل نیز بهره مند خواهند بود. MAD افزود: «شکل شناور و بالارونده ساختمان به خاطر طرح کلی و پایه ساختمان است. استفاده از حیاط محصور داخلی نیز از فاصله بین انسان و طبیعت کاسته است. نتیجه کلی طرح باعث افزایش هر چه بیشتر روابط روزمره افراد در یک محله متنوع از لحاظ اجتماعی-اقتصادی با یکدیگر می شود.

unic-mad-residential-housing-block-architecture-news-paris-france_dezeen_1568_4 unic-mad-residential-housing-block-architecture-news-paris-france_dezeen_1568_2 unic-mad-residential-housing-block-architecture-news-paris-france_dezeen_1568_1 unic-mad-residential-housing-block-architecture-news-paris-france_dezeen_1568_0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.