در هلند: نمایی متشکل از قطره های آب

نمایی سبز با باغچه عمودی یا vertical garden
موج و خروش دریا، همه در یک نما!

در هلند: نمایی متشکل از قطره های آب

تاریخ کشور هلند از لحاظ احداث ساختمانهایی که با آب و هوای این کشور، خصوصا به خاطر پایین تر بودن بیشتر نقاط آن از سطح دریا، سازگاری داشته باشد بسیار غنی است و پیشینه طولانی دارد. به همین خاطر کمپانی  DP6 پروپوزالی را برای ساخت یک مرکز دانشگاهی به شرکتهای فعال در زمینه ی آب و تکنولوژی های مربوط به آن ارائه داده اند که در نوع خود بی نظیر است. آنها در طرح خود ساختمانی سه طبقه را در نظر گرفته اند که نمای آن از فویلهایی به شکل قطره های آب شکل گرفته است. این قطعات قابلیت جذب و جمع آوری انرژی را نیز دارند.

Water-Campus-DP6-Architects-1

جذاب ترین بخش این ساختمان، نمای آن است که شبیه دیواری از قطره های آب است. این نما می تواند دمای داخل را تنظیم کند و انرژی خورشید را نیز جذب نماید. معمار شرکت DP6 می گوید این نما دقیقاً و مستقیماً به قطره های آب اشاره دارد و اجزای اصلی آن از فویل شفاف که پایدار بوده و قابل بازیافت هستند ساخته شده اند.

Water-Campus-DP6-Architects-2

نمای این ساختمان نه تنها برای ساختمان انرژی ذخیره می کند بلکه به عنوان مکانیزمی پیشرفته برای خنک کردن ساختمان نیز کاربرد دارد و یک سیستم هوشمند جمع آوری آب باران، آن را جمع آوری و به مکانی کنار ساختمان انتقال می دهد.

Water-Campus-DP6-Architects-3

منبع: inhabitat.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.