آسمان خراشی در قلب تجاری دبی، ICD Brookfield
چرا از ورقهای آلومینیوم کامپوزیت ضدآتش (FR) استفاده کنیم ؟

در چین: آسمان خراش ۴۶۸ متری با نمای یخی!

عملیات احداث یک آسمان خراش ۴۶۸ متری در چنگدو چین آغاز شده است. این ساختمان کریستالی شکل توسط معماران بلندترین ساختمان فعلی و آینده دنیا طراحی و ساخته می شود. آسمان خراش The Greenland Tower Chengdu توسط Adrian Smith و Gordon Gill طراحی گردیده است. این دو نفر، طراحان برج های خلیفه و همچنین برج «پادشاهی» یا Kingdom هستند که در آینده نزدیک ساخته خواهند شد. آسمان خراش جدید، بلندترین آسمان خراش جنوب غرب چین خواهد بود. طبق گفته های طراحان، نمای این ساختمان که با شیشه شکل خواهد گرفت، از ویژگی های محیطی شهر چنگدو الهام گرفته شده است. طراحان از کوههای یخی اطراف این شهر چینی الهام گرفته و این طرح کریستالی را شکل بخشیده اند. شب هنگام، چراغهای LED کار گذاشته شده، زوایایی خاص از نما را روشن می سازند که به ساختمان حالتی همچون شکل واقعی یک یخچال طبیعی را می بخشند.

Chengdu-Greenland-Tower_dezeen_468_2

این استودیوی طراحی در اظهار نظری درباره این ساختمان بیان داشت: «همانند پشته های کوه که منعکس کننده نور آسمان و دره هایی که نور را از زمین منعکس می سازند، این آسمان خراش نمادین به عنوان پیکره ای از نور عمل خواهد نمود که از همه جهات از آن نور می تابد و پیوندی میان زمین و آسمان پدید خواهد آورد». کار ساخت این ساختمان ۱۰۰ طبقه در سال ۲۰۱۸ به پایان می رسد و از بلندترین ساختمانهای فعلی شهر چنگدو یعنی Chengdu IFS Towers دویست متر بلندتر خواهد بود.

برج یخی

به همراه این آسمان خراش، دو برج کوچک تر مسکونی ساخته می شوند که هر کدام ۱۱۵ و ۱۴۷ متر بلندا خواهند داشت و یک فضای مسکونی شش طبقه، یک مرکز خرید، سالن کنفرانس، نمایشگاه و یک باغ که روی سقف قرار می گیرد را در خود جای خواهد داد. شرکت گرینلند که یکی از سازندگان بزرگ ساختمان کشور چین است، این ساختمان را به مرحله اجرا می گذارد. این شرکت همچنین با Adrian Smith + Gordon Gill Architecture برای ساخت ساختمان ۶۳۶ متری Wuhan Greenland Center کار می کند که به نظر می رسد در هنگام اتمام آن در سال بعد، سومین ساختمان بلند چین باشد.

Chengdu-Greenland-Tower_dezeen_1_1000

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.