ایده خلاقانه معماران روسی در استفاده بهینه از فضا
نمایی از جنس ماه و به زیبایی ماه!

ده طرح معماری خلاق از سراسر دنیا

ساخت یک ساختمان کار پیچیده ای است زیرا به زمان وهزینه زیاد و همچنین نیروی انسانی زیادی احتیاج دارد. ساختمانی که طرح مفهومی خاصی دارد به محاسبات،‌نوآوری و تجربه زیادی هم نیاز دارد. در این مقاله ده ساختمان دنیا را که از طراحی خلاقانه ای برخوردارند را بررسی می کنیم. از آن جایی که لیست رسمی از تمام کارهای خلاقانه دنیا وجود ندارد ما ۱۰ مورد را به صورت تصادفی برگزیده ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

این خانه ی خلاقانه که در روستایی کوچک در لهستان واقع شده توسط Daniel Czapiewski طراحی گردیده است. از بیرون اینطور به نظر می رسد که این خانه را از زمین کنده اند و آن را برعکس کرده اند.

Upside-Down-House-2
این پروژه خانه ی رقص نام دارد و در پراگ در جمهوری چک واقع گردیده است. این طرح که واقعا با نام آن سازگاری دارد توسط Vlado Milunić با همکاری معمار کاناداییFrank Gehry تکمیل گشته است.

Dancing-House

این ساختمان در بمبئی هند واقع شده است. این نمونه برجسته ساختمانی تخم مرغی شکل است که معماری نمادین را با طراحی محیطی، سیستمهای پیشرفته و مهندسی نو آمیخته تا یکی از شکیل ترین و پیشرفته ترین ساختمان های این شهر باشد.

CyberTecture-Egg-Building
ساختمان Solar Ark در ژاپن قرار دارد و یک مرکز تولید انرژی خورشیدی است و فعالیت هایی را در زمینه نمایش میزان ارزشمند بودن نور خورشید برای انسان ها نیز انجام می دهد.

Solar-Ark1
ساختمان سبد یا Basket Building در اوهایو آمریکا واقع شده است. این ساختمان مقر شرکت Longaberger Basket Company است و هفت طبقه دارد. داخل ساختمان فضایی خالی وجود دارد که از سطح زمین تا طبقه هفتم بلندا دارد و از زیر آن می توان سقف شیشه ای بالای ساختمان را دید. همچنین از زیر آن دسته های سبدی که بالای ساختمان کار گذاشته شده اند، نمایان هستند.

Basket-Building

ساختمان Robot Building در بانکوک تایلند ساخته شده است و مقر بانک United Overseas Bank’s Bangkok می باشد.

Robot-Building

شاهکاری دیگر از معماری بسیار زیبای دوبی! برج چرخنده!

Rotating-Tower

اگر گذر شما به Odeillo افتاد دیدن از Solar Furnace یا کوره خورشیدی را فراموش نکنید.

Solar-Furnace

موزه Ripley’s Believe it or Not در کانادا واقع شده است. بازدیدکنندگان بیشتر زمان خود را بیرون ساختمان می گذرانند تا زیبایی این ساختمان را بیشتر در یابند.

Ripleys-Believe-it-or-Not-Museum
این ساختمان در چین بنا شده است. داخل ساختمان ویالون شکل و شفاف، راه و پله های ساختمان قرار گرفته اند.

Visitors gather in front of a piano-shaped building in Huainan, Anhui province April 9, 2009. The building will be used as the Urban Planning Exhibition Hall. REUTERS/Jianan Yu (CHINA ENTERTAINMENT SOCIETY)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.