پوسته ای از جنس بهار، برای برج های دوقلوی البحار!
سرامیک، انتخاب معماران اتریشی برای نمای یک بانک

دیدنی: نوسازی نمای مرکز فروش Vanke

Vanke یکی از پیشتازان صنعت ساختمان در چین است و با تمرکز بر صرفه جویی در مصرف انرژی، کاهش انتشار آلاینده ها، ترویج ساختمان سبز و ساختمان سازی به صورت صنعتی رویکرد خاص خود بر اساس اصول طراحی پیشرفته را ترویج می نماید. کارکرد اصلی ساختمان Vanke «مرکز فروش» است.

۱۲

ادامه مطلب را از زبان معماران پروژه می خوانید:
با استفاده از استراتژیهای معماری، ما توانستیم پیکربندی هندسی یکپارچه ای را خلق کنیم. به عنوان مثال جداسازی سطح به چندین سطح مثلثی شکل با ابعاد متفاوت، تاکید بر حس «تیز بودن» در گوشه های ساختمان و همچنین استفاده از شیشه و فلز برای هر چه بهتر نشان دادن افکتهای پیشرفته از جمله آنها می باشد. همه ی این تلاشها از آن جهت صورت گرفته تا نشاندهنده ی ماهیت Vanke که تعهد به اخلاق تجارت، به دست آوردن سود معقول با حفظ نرخهای رقابتی و همچنین شفافیت این شرکت در انجام کار و استاندارد سازی است باشد.

۱۶

برای به وجود آوردن حس رشد و جهش، ما از پانلهای آلومینیومی به عنوان اپیدرمی ساختمان بهره گرفتیم و از ۳ نوع ترکیب رنگ در یک سطح مثلثی برای افزایش این حس استفاده شد. چینش پانلهای آلومینیومی در هر سوی نما با یکدیگر مرتبط بوده و متقابلا با هم فرق دارند. هر سطح، گرادیان رنگ خاص خود را دارد و از رنگهای سرد و گرم استفاده شده است که تاثیری «شکوفه» مانند از خود بر جای می گذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.