دیدنی: چین های معماری، خالق زیبایی برای ساختمان برترین برندهای دنیا

ساختمان الماس، الماس دانشگاه شفیلد
دیدنی های معماری: دانشگاهی در یک قاب!

دیدنی: چین های معماری، خالق زیبایی برای ساختمان برترین برندهای دنیا

 

چندی پیش، شرکت آمریکایی Aranda\Lasch طراحی ساختمان شرکت طراحی مُد  Tom Ford در بازار مُد میامی را به پایان رساند. این ساختمان از نمایی زوایه دار  برخوردار بوده و  از نقش مایه های هنرهای تزئینی برگرفته شده است.

Tom-Ford-Miami-Design-District-by-ArandaLasch-_dezeen_936_3

این ساختمان نبش یک خیابان شلوغ قرار گرفته و فروشگاه بخشی از یک ساختمان جدید است. ساختمان توسط Aranda\Lasch ساخته شده است. چهار برند معروف دنیا ازجمله شرکت Lanvin فرانسه  و شرکت سوییسی اُمگا در این ساختمان جای گرفته اند.

Tom-Ford-Miami-Design-District-by-ArandaLasch-_dezeen_936_4

این شرکت معماری، الگوها و شکل های به کار رفته در نما را مربوط به دوره ی معماری هنرهای تزئینی دانست و گفت: ” نمای این ساختمان دارای بافتی است که یادآور شور و نشاط و زرق و برق دوران طلایی میامی می باشد زیرا در آن از الگوهای هنرهای تزئینی چین دار که در معماری و مُد به چشم می خورند، استفاده گردیده است.”

Tom-Ford-Miami-Design-District-by-ArandaLasch-_dezeen_936_5

پانل های ساخته شده توسط بتن تقویت شده با الیاف شیشه، به فرم اشکال هندسی قالب دهی شدند. سپس به نما متصل گردیده اند که سطحی دندانه دار را شکل داده اند و با بخش های نرم و زاویه دار دور ورودی های فروشگاهها و شیشه های آنها کانتراست ایجاد می نمایند. هنگام شب، چراغهایی که در لولاها وجود داشته و با آنها یکپارچه سازی شده، الگوها را روشن نموده و بر زیبایی آنها می افزاید.

Tom-Ford-Miami-Design-District-by-ArandaLasch-_dezeen_936_9

Tom-Ford-Miami-Design-District-by-ArandaLasch-_dezeen_936_10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.