نمای بسیار زیبا، موقتی و قابل حمل توسط مهسا ونکی
راه حل های شرکت ۳form برای نماهای خارجی

دیدنی: ۶ موزه که معماری را در دهه آینده تعریف می کنند!

آینده از آنِ معماری خلاقانه و نوآورانه است و اساسی ترین و بهترین طرح ها و ایده های معماری بر روی موزه های سنتی اجرا خواهند گردید. این ساختمان ها که محلی برای جمع آوری و نمایش اشیای قدیمی هستند در حال تبدیل شدن به پیشروترین ها در زمینه نماهای خلاق و به روز هستند. همانطور که ما در دل زمان به پیش می رویم، نیاز به موزه ها برای نگهداری تاریخی که در حال ساختن آن هستیم بیشتر حس می شود،‌ خصوصا با پیشرفت هایی که در زمینه فناوری و علم داشته ایم. در پنج تا ده سال آینده ما شاهد انقلابی در شکل موزه های قدیمی خواهیم بود و طرح های عصر اکتشافات فضایی در سراسر دنیا، از بوداپست تا میامی، اجرا خواهند گردید. این ساختمان ها آینده معماری و فرهنگ موزه را تعریف خواهند نمود. طرح های معماری که برای آینده برنامه ریزی شده اند نشانگر جنبشی فراگیر از معماری مدرن با استفاده از تکنولوژی پیشرفته، یکپارچه سازی ساختار پایه با پیشرفت های تکنولوژیکی و نوسازی جامعه است. در زیر پیش بینی ما از نمای موزه ها در پنج تا ده سال آینده را می بینید. با ما همراه باشید.

۲۰۱۵ : موزه هنرهای آمریکایی Whitney

رنزو پیانو، معمار ایتالیایی موزه Whitney نیویورک را بازسازی نمود و قرار است امسال بازگشایی شود. وسعت این موزه ۱۸۵۰۰ متر مربع بوده و معماری آن با محیطی که در آن قرار گرفته (که صنعتی محسوب می شود) هماهنگی دارد. این موزه در واقع ترکیبی از سازگاری محیط شهری (زیرا با ویژگی های محیطی خارجی هماهنگ است) و ادغام آن با سازه های صنعتی قدرتمند واقع در محل موزه است. در واقع این طراحی است که این ساختمان ها و خصوصا این موزه را از ستون ها و شکل و شمایل قدیمی آن رهانیده است.

Whitney_Museum_of_American_Art

 

۲۰۱۷: موزه «آینده» دوبی

اخیرا دوبی از طرح موزه ای پرده برداری کرد که سرو صدای بسیاری کرده و برای توریست ها و همچنین ساکنین این شهر جالب خواهد بود. نقشه ها حاکی از ساختمانی حلقه مانند می باشد که با نوشته های عربی پوشانیده شده است. مقامات دوبی امیدوارند که به این مکان به جایی برای نوآوری، رشد علم و کارآفرینی تبدیل گردد. این ساختمان که کار ساختش در ۲۰۱۷ تمام می شود ۱۳۸ میلیون دلار خرج خواهد برداشت و پیشرفت های تکنولوژیکی، از خودروها و روبوت ها گرفته تا هولوگرام ها را در بر خواهد گرفت.

Dubai-Museum-of-the-Future


۲۰۱۸: افلاک نمای شانگهای چین

معماران شرکت Ennead Architects موزه ای را خلق نموده اند که نمایانگر اجرام و اجزای کیهانی است و این امر را به بهترین نحو به نمایش می گذارد. ساختمان شامل سه «جرم آسمانی» است که به زبان معماری درآمده اند. این سه جرم عبارتند از: Occulus، The Inverted Dome و The Sphere.با این حال این سه ساختمان تنها نام های استعاره ای به خود نگرفته اند. آنها آماده اند تا عموم مردم را به واقعیت هایی که در فضا وجود دارند نزدیکتر کنند تا آنها راحتتر به رمز رموز کشف شده فضایی پی ببرند. این افلاک نما در سال ۲۰۱۸ به بهره برداری می رسد و در ساحل دریای شرقی چین ساخته خواهد شد.

Shanghai-Planetarium

۲۰۱۹:‌ موزه Narrative Art لوکاس

موزه لوکاس توسط جورج لوکاس خالق «جنگ ستارگان» تامین مالی شده است. این موزه ۳۰۰ میلیون دلاری توسط یک کمپانی چینی طراحی گردید. در طرح این پروژه، یک ساختمان خمیده، یک ساختار عظیم الجثه باریک را در بر گرفته است. اگر از بالا به این پروژه نگاه کنیم، ساختار حلقه ای شکل همانند یک سفینه که بر روی طبیعت شناور شده است جلوه می کند. این موزه در سال ۲۰۱۹ تکمیل می شود و به طور قطع نقطه عطفی برای آینده شهر شیکاگو خواهد بود.

Lucas-Museum-of-Narrative-Art

 

۲۰۲۰: موزه «علمی-تخیلی»
این طرح با نام موزه همخوانی بسیار دارد. گویی این طرح از فضا برای زمینیان ارسال گردیده است. موزه «علمی تخیلی» توسط شرکت M.A.A.P Architects ساخته و اولین موزه جامع داستان های علمی-تخیلی خواهد بود. پروژه در واشینگتن دی سی ساخته خواهد شد و پیش از آن، در فضایی معادل ۲۸۰ متر برای به نمایش درآوردن مفاهیم و تکنولوژی های تعاملی که در آن به کار خواهد رفت، نمونه ای ساخته می شود. ساختمان اصلی در سال ۲۰۲۰ آماده خواهد شد.

MOSF-Museum-of-Science-Fiction-by-M-A-A-P-01

سال های آتی: موزه هنرهای آمریکای لاتین میامی:
موزه هنرهای آمریکای لاتین آینده را با آسان ساختن خطوط موجود بین فضای بیرونی و درونی در طراحی پیشرفته خود تعریف می سازد. این موزه به زودی در میامی آمریکا ساخته خواهد شد. داشتن فضایی معادل ۸.۳۶۱ متر مربع اجازه می دهد تا سازه ای برجسته که از ۴ ترکیب مختلف ساخته شده از زمین سر بر آورد. این موزه طراحی بسیار خاصی دارد و همانند پیکره ای می ماند که در فضای باز ساخته شده باشد. این موضوع به ما نشان می دهد که موزه های پایدار و خاص آینده ساختمان های موزه ها را تشکیل خواهند داد.
Latin-American-Art-Museum-Miami

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.