روند رو به رشد استفاده از مصالح نوآورانه و منحصر به فرد در نما

ساختمان شرکت JTI، نمایی از جنس کرتین وال با فناوری روز
دیدنی: مرکز هنرهای معاصر کوردوبا

روند رو به رشد استفاده از مصالح نوآورانه و منحصر به فرد در نما

آن چنان که جهان هر روز به سمت نوآوری پیش می رود، معماران خلاق این دوران نیز بیش از پیش مصالح نوآورانه را جایگزین پنل های با سطوح صاف و صیقلی در نما می کنند.

Untitled copy

مصالح نوینی که در نماهای ساختمانهای مدرن استفاده می شوند، دارای بافت و حجمهای مختلف هستند و یا از مصالح گذشته به صورت پانچ شده و با به وجود آوردن طرحهای زیبا بر روی آنها استفاده می شوند.

ark-texture109

Dezeen_Contemporary-Art-Centre-Córdoba-by-Nieto-Sobejano-Arquitectos_1

استفاده از طرحهای مختلف برای perforation  مصالح موجود مانند انواع فلزات، چوب، بتن، سنگ، سرامیک و سایر محصولات پلیمری و کامپوزیتی و ترکیبی، یکی از ساده ترین روشهای رو به رشد در نما می باشد که طرحهای منحصر به فردی را به وجود می آورد و تنوعی در زیباییهای شهری ایجاد می کند.

۰۴-۲

از طرفی کاربرد نماهای دو پوسته ای با توجه به دو فاکتور زیبایی و صرفه جویی در مصرف انرژی روز به روز در حال گسترش است. این نماها همچنین با توجه به فناوری های جدید قادر به تولید بخشی از برق مصرفی ساختمان نیز هستند.

montreal-menkes-shooner-dagenais-2

۰۸-۱۳_ipachrome_design2_g

برخی از تولید کنندگان مصالح نما نیز نوآوری های بسیار خوبی داشته اند و مصالح جدیدی تولید کرده اند که با چیدمانهای مختلف نصب شده و ساختار زیبایی را شکل می دهد.

l2_p329765_2200_1515-1 copy

محصول شرکت ۳form

امید است معماران ایران زمین با تلفیق نقوش زیبای سنتی ایرانی و اسلامی و استفاده از این مصالح مدرن، بناهای زیبا و منحصر به فردی به وجود آورند.

Untitled

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.