ده طرح معماری خلاق از سراسر دنیا
هتل کتارا ، معماری زیبا و شگفت انگیز در یک نما!

نمایی از جنس ماه و به زیبایی ماه!

هیچ نمادی زیباتر و مهم تر از ماه و خورشید نیست زیرا رابطه بین تاریکی و روشنایی، روز و شب، مثبت نگریستن به یکی و منفی نگریستن دیگری، به ما کمک می کند تا به تعادل برسیم. این امر در پروژه ی «برج هلال ماه» که در دبی و تا ۵ سال آینده ساخته می شود کاملا مشخص است.

architectural-pearl-in-dubai-crescent-moon-tower

پروژه های مختلف شهر دبی هر روز ما را شگفت زده می کند اما پروژه هلال ماه، گوهر واقعی معماری این شهر است. ارتفاع این برج ۳۳ طبقه بوده و نزدیک به کویری است که شهر را در احاطه خود دارد.

برج ماه تا 5 سال دیگر تکمیل می شود

برج ماه تا ۵ سال دیگر تکمیل می شود

این پروژه که در حال حاضر در انتظار کسب آخرین اجازه برای ساخت است، دو هدف اصلی دارد. اولین هدف اشاره به پیوستگی میان کشورهای اسلامی دارد و هدف دیگر نمایش پیشرفت اقتصادی و تکنولوژیک این شهر است. دبی یکی از شهرهای مشهور دنیا در زمینه سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری در زمینه فناوری و معماری است. این ساختمان توسط شرکت معماری Transparence House طراحی گردیده که در سان فرانسیسکو، لس آنجلس، مسکو و برلین دفتر دارد. معماران پروژه Denis Krylov، Juri Pitomčev، Christ Molion و  David Scott بوده اند.

architectural-pearl-in-dubai-crescent-moon-tower3

برج هلال ماه در زمینی به مساحت بیش از ۸۹۰٫۰۰۰ متر مربع ساخته خواهد شد که قبلا یک قطب صنعتی برای ذخیره سازی کالا بوده است. این ساختمان چند منظوره برای عموم مردم کشور امارات و توریست ها جذاب خواهد بود و انواع فعالیت های تفریحی و رویدادهای فرهنگی در آن به وقوع خواهد پیوست. این مکان شامل ادارات، هتل ها، آپارتمان ها و مغازه ها خواهد بود و ۴۸٫۰۰۰ کارمند در این قسمت ها پذیرای ۵۰٫۰۰۰ نفر مردمی خواهند بود که به این برج مراجعه می کنند. نکته کاملا مشخص این است که نمای این ساختمان همانند برج های دیگر دبی، به خودی خود افراد را جذب خود می کند. اما هدف مشخص است: پروژه برج ماه وجه امارات را تغییر خواهد داد و باعث جذب و گسترش توریسم، فعالیت های تفریحی، علم و فرهنگ این کشور خواهد شد.

Architectural-pearl-in-Dubai-Crescent-Moon-Tower-2

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.