نمایی سبز با باغچه عمودی یا vertical garden

سیستم نصب افقی سرامیک (یا SAH)
در هلند: نمایی متشکل از قطره های آب

نمایی سبز با باغچه عمودی یا vertical garden

نمای ساختمان Raval در بارسلونا به وسیله گیاهان سبز پوشانده شده است. این نما توسط Urbanarbolismo طراحی شده و کارهای مهندسی آن به وسیله  Unusual Green انجام گرفته است. این باغچه عمودی یا vertical garden به وسیله یک سیستم پیچیده آبیاری و مراقبت از گیاهان مدیریت می شود که کاملا اتوماتیک عمل می کند. منبع آب در خود نما کار گذاشته شده است و پانل های خورشیدی نیروی لازم برای یک پمپ که گیاهان را آبیاری می کند فراهم می سازد.

Raval-Barcelona-Vertical-Garden-Urbanarbolismo-lead-3-2

ساخت باغچه عمودی این تئاتر در نوامبر ۲۰۱۳ شروع و در ماه دسامبر  همان سال به پایان رسید. نمای زیبای این ساختمان به اندازه ی بیلبوردهای اطراف میدانی که نزدیک آن است جلب توجه می کند. سه شرکت در طراحی و اجرای این نما شرکت داشتند و سطح کل آن ۴۵ متر مربع می باشد.

Raval-Barcelona-Vertical-Garden-Urbanarbolismo-6b

سیستم مورد استفاده در این نما eco.bin است. این سیستم به طور پیش فرض فضایی برای گیاهان، سیستم آبیاری و ساختاری برای پشتیبانی از این سیستمها را داراست. نما با تلفیقی از گیاهانی که در تراسهای ساختمانهای اطراف آن به چشم می خورند تزیین شده است. همانطور که گفته شد این سیستم کاملا اتوماتیک عمل کرده و از هیچ نیرویی جز پانلهای خورشیدی برای به حرکت درآوردن پمپ و یا آب شهری برای آبیاری گیاهان استفاده نمی کند. آب باران جمع آوری شده بر روی سقف در یک منبع (که پشت سرامیکهایی است که گیاهی پشت آنها کاشته نشده است) جمع آوری شده و بعدا استفاده می گردد. دو پانل خورشیدی نیروی لازم برای پمپ را تامین می کنند. آب به بالای ساختمان رفته و از آن جا به پایین آمده و همه گیاهان را آبیاری می کند. بر روی یک پانل در خارج ساختمان، طریقه کارکرد این باغچه عمودی نوشته شده است.

Raval-Barcelona-Vertical-Garden-Urbanarbolismo-lead-2

Raval-Barcelona-Vertical-Garden-Urbanarbolismo-7

منبع: inhabitat.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.