نمای استینلس استیل موزه پیترسن: تبدیل رویا به واقعیت 

آکواریو سئارا
آکواریوم سِئارا، پیچیده ترین ساختمان قاره آمریکا، در برزیل
برج زیفنگ: زیبایی معماری در قله تکامل

نمای استینلس استیل موزه پیترسن: تبدیل رویا به واقعیت 

 موزه ی خودرو پیتِرسِن  (The Petersen Automotive) در شهر لوس آنجلس واقع شده است. مسئولان این موزه اعلام کرده اند که تا پایان سال ۲۰۱۵، این مرکز با نمای کاملا متفاوت داخلی و خارجی بازگشایی می شود. به گفته ایشان: «نمای خارجی مرکز، معرف موزه ای در سطح جهانی خواهد بود که نشان دهنده ی هنر، تجربه، فرهنگ و تاریخچه صنعت خودرو است». طرح ارائه شده توسط Kohn Pedersen Fox Associates برای این موزه کاملا خارق العاده و نمادین است که به نظر می رسد معماران و دوستداران صنعت خودرو را جذب کند.

طرح 3D موزه خودرو پیترسن

طرح ۳D موزه خودرو پیترسن

پیتر مالین، رییس هیئت مدیره این موزه می گوید:

«در دو دهه گذشته، موزه پیترسن بازدیدکنندگان بسیاری را با کلکسیون خارق العاده خود جذب کرده و بر روی آموزش و سرگرمی تمرکز نموده است. ما قصد داریم با برترین و بهترین افراد در زمینه های معماری، تاریخچه صنعت خودرو و طراحی تعاملی کار کنیم تا برای مردم لوس آنجلس و تمام دنیا مکانی را برای غوطه ور شدن در فرهنگ، زیبایی و صدای بهترین ماشینهای ساخته شده در طول تاریخ به ارمغان آوریم.»

طرح 3D موزه خودرو پیترسن

طرح ۳D موزه خودرو پیترسن

آقای مالین همچنین گفت: « اما موزه پیترسن این روزها با یک مشکل عمده مواجه است: بازدید مجدد از موزه! مردم با خودشان می گویند: ” من یکبار به پیترسن رفته ام و دیگر دلیلی ندارد به آنجا بروم”. او گفت امیدوار است که بازسازی موزه و به روزآوری قسمتهای مختلف موزه، میزان بازدید مجدد را به میزان ۶۰% از کل بازدیدهای روزانه برساند.

طرح 3D موزه خودرو پیترسن

طرح ۳D موزه خودرو پیترسن

سازه های بزرگ از جنس استیل ضد زنگ ساخت کمپانی زانر و چند کمپانی دیگر ساخته و بر سه سمت بنای موزه و همچنین بر روی ساختمان قرمز زنگ قرار خواهند گرفت. این نما تداعی کننده سرعت و پیچ و تاب های بدنه ی یک خودروی حرفه ای است. در شب رنگ قرمز ساختمان و پوسته جدید آن توسط چراغهای ال ایی دی (LED) که در میانه ی آن کار گذاشته شده است، زیبایی دیگری به این موزه می بخشد. در حین این بازسازی، ساختمان اصلی بدون هیچ تغییر معماری خاصی باقی خواهد ماند.

طرح 3D موزه خودرو پیترسن

طرح ۳D موزه خودرو پیترسن

داخل ساختمان نیز از این تغییر و تحولات بی نصیب نخواهد ماند و حدود ۱۴۰۰ متر مربع فضا، برای نمایش خودرو به آن اضافه خواهد شد. همچنین در این موزه، گالری ها از نو طراحی می شوند و از نظر نورپردازی، نمایشگرهای دیجیتالی و ایستگاههای علمی به روز رسانی و تجهیز خواهد شد. ایستگاههای علمی داستان خودروها و کسانی را بازگو می کند که در قرن بیستم انقلابی در این صنعت ایجاد کردند. مسئولان موزه در نظر دارند کلکسیون خودروهای این مرکز را بازسازی کنند و با  اضافه نمودن خودروهای کلاسیک تاریخی و مهم آمریکایی و اروپایی، خودروهای مسابقه،  خودروهای مفهومی با سوخت جایگزین، خودروهای به کار برده شده در هالیوود و حتی خودروهای طراحی و ساخته شده در لوس آنجلس، رنگ دیگری به آن ببخشند.

قسمتهای مختلف ساختمان در دست ساخت

قسمتهای مختلف ساختمان در دست ساخت

منبع:

http://www.archdaily.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.