نمای دانشکده پزشکی واشنگتن: نمای کرتین وال موج دار با کارآیی بالا

نمای ورزشگاه قونیه: ساده اما شکیل
نمای پیکسلی: انعکاسی از خط افق ملبورن و فضای دانشگاهی

نمای دانشکده پزشکی واشنگتن: نمای کرتین وال موج دار با کارآیی بالا

فاز  ۱/۳ دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن چندی پیش کامل شد. این ساختمان کمک می کند تا این دانشکده با دانشکده های دیگر در سیاتل ارتباط بهتری برقرار کند و آخرین یافته های علمی خود را با آنان به اشتراک بگذارد. این پروژه طیف وسیعی از استانداردهای ساختمانهای سبز شامل: استفاده از دیوار شیشه ای موج دار با راندمان بالا، سیستمهای انرژی کارآمد و سیستم جمع آوری آب باران است. شرکت پرکینز+ویل (Perkins+Will) این فاز و فازهای یک و دو این پروژه را انجام داده است و قصد دارد اجرای فازهای دیگر را هم بر عهده گیرد.

UW-School-of-Medicine-PerkinsWill-7

آخرین فاز تکمیل شده پروژه، فضایی معادل ۱۷۰۰۰ متر مربع برای تحقیقات، آزمایشگاهها و دفاتر به این دانشکده اضافه می کند که ۴۰۰ کارمند و محقق در آنها به کار خواهند پرداخت. نمای ساختمان جدید طوری طراحی شده که مکمل نمای فازهای دیگر باشد. مدیر شرکت پرکینز+ ویل می گوید: «ما هر سه فاز این پروژه را به منظور هر چه بهتر دیده شدن دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن و ایجادی فضایی که تداعی گر بهره وری، همکاری و ایده پردازی باشد ساخته ایم».

DSCN0768

فاز ۱/۳ با داشتن نمای کرتین وال با کناره های نارنجی رنگ، زیبایی خاصی به خود گرفته است. این نما از شیشه متخلخلاستفاده می کند که میزان دریافت نور را تنظیم می نماید و آن را به اندازه کافی وارد ساختمان می کند. آب باران از سقف جمع آوری شده و در مخزن جمع می شود تا برای آبیاری گیاهان مورد استفاده قرار گیرد.

منبع: inhabitat.com

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.