نمای شرکت آلمانی Festo – نمایی هوشمند و اتوماتیک

استثنایی: نمایی متفاوت از جنس چوب
نمایی متفاوت برای ساختمانی دو طبقه با کارایی بالا

نمای شرکت آلمانی Festo – نمایی هوشمند و اتوماتیک

شرکت آلمانی Festo که به طراحی طرح های مهندسی فوق العاده مشهور است(از روباتهای چاپگر سه بعدی و اشیا پرنده کنترل شونده از راه دور گرفته تا طرح های خودکار که با استفاده از بیومیمتیک باد را جذب می نماید). این شرکت در حال حاضر دفتری جدید دارد که به اندازه خود شرکت نوآورانه و جالب است! مرکز Festo’s AutomationCenter که در جنوب آلمان جای گرفته از نمای شیشه ای هوشمند و اتوماتیک استفاده می کند که به راحتی از پس قوانین و استانداردهای آلمان بر می آید.

Festo-AutomationCenter-3-1020x610
این ساختمان ۶۷ متری و الماسی شکل با ساختاری از جنس بتن مسلح ساخته شده و دو زیر زمین و ۱۶ طبقه دارد. دو محور با آسانسورهای شیشه ای ثبات بیشتری را در گوشه های مورد نظر به وجود می آورند. نمای بسیار زیبا و کارآمد این ساختمان جهت محافظت از محیط درونی از نور زیاد طراحی شده است. با استفاده از سطح پوشش دهنده داخلی که نور خیره کننده خورشید.را کاهش می دهدو همچنین دمای داخل آن که هم دمای اتاق است از پس وظیفه ی خود بهتر از آن چه قابل تصور است بر می آید. این سیستم که کنترل آن به روشی بسیار خاص صورت می گیرد دارای انتقال دهنده ی انطباقی انرژی خورشیدی است. یک کانال تهویه بین سطح دلخلی و خارجی قرار دارد که در واقع به عنوان حائل ایزوله عمل نموده و گرامی خورشید را جذب می نماید.

Festo-AutomationCenter-4
یک سیستم مودولار از جنس شیشه الکتروکرومیک به ضخامت حدودا ۸ سانتی متر و متشکل از پنجره های هوشمند نما را پوشش داده است. جریان الکتریکی که در پانل ها وجود دارند میزان شفافیت و تاری نما را تعیین می نماید. این نما بسیار کارآمد نشان داده و حتی هنگامی که دمای بیرونی بیش از ۳۷ درجه سلسیوس است، دمای اتاق ثابت می ماند که این خود بسیار از مصرف انرژی و در نتیجه هزینه ها می کاهد. Festo-AutomationCenter-6    Festo-AutomationCenter-2

Festo-AutomationCenter-7-1020x610

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.