نمای موزه اینچوآن، نمایی الهام گرفته از طبیعت
نمای دانشکده پزشکی واشنگتن: نمای کرتین وال موج دار با کارآیی بالا

نمای ورزشگاه قونیه: ساده اما شکیل

شرکت معماری Bahadır Kul به تازگی ساخت یک استادیوم چند منظوره در استان قونیه ترکیه را تکمیل کرد. این استادیوم ۴۲۰۰۰ نفری با هدف تبدیل شدن به یک جایگاه ورزشی مهم و مطابق با قوانین یوفا و فیفا احدث گردیده است. رنگهای نمای بیرونی ورزشگاه از رنگهای لباس تیم این شهر که سفید و سبز می باشند، الهام گرفته شده و با پانلهای آلومینیمی و چمن مصنوعی پوشانده شده است.

Konya-City-Stadium-lead

این ورزشگاه با چمن مصنوعی ساخته شده و از زیر گرم می شود. همچنین توسط پانل های کامپوزیت سفید در یک الگوی هندسی متناسب با هم، به منظور نشان دادن رنگ های سفید و سبز لباس تیم این استان پوشیده شده است. برای ساخت سقف و نمای فولادی، موادی با تکنولوژی پیشرفته به کار گرفته شد. سکوها نیز توسط بتن آرمه مستحکم شدند.

 

Konya-City-Stadium-Bahadir-Kul-Architects-3

پانلهای کامپوزیت به همراه شیشه سبز رنگی سقف و دیوارها را می پوشانند. در تمام قسمتهای این سازه، ستونهای فلزی به چشم می خورند که به استحکام بنا کمک کرده و به عنوان مسیری برای جریان آبهای سطحی جمع شده در سطح نما نیز عمل می کنند.

Konya-City-Stadium-Bahadir-Kul-Architects-7

جایگاه غربی از بخش ویژه تمرین، ورودی VIP ، رختکن، بخش مدیریت و مراقبت فنی تشکیل شده است. همچنین ورودیهای تماشاگران، خبرنگاران، سالن، ورزشکاران، نگهبانان و VIP از یکدیگر مجزا شده اند.

Konya-City-Stadium-Bahadir-Kul-Architects-5

 

Konya-City-Stadium-Bahadir-Kul-Architects-10

 

Konya-City-Stadium-Bahadir-Kul-Architects-14

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.