ویلایی با نمای بسیار خاص و متفاوت در قلب کوهستان

نمایی ساده اما پویا و رنگارنگ
پوسته ای از جنس بهار، برای برج های دوقلوی البحار!

ویلایی با نمای بسیار خاص و متفاوت در قلب کوهستان

برای اجتناب از به کارگیری چوب و سنگ در نمای این ساختمان زیبا و متفاوت ساختن آن از ساختمانهای اطراف، از پوسته ای فلزی در ساخت نمای آن استفاده گردید. این ویلا توسط Zdeněk Trefil طراحی شده است. پوسته ی ۳D فلزی، دارای منافذ ریز است که به آن اجازه می دهد تا نور خورشید را به میزان کافی وارد ساختمان کند و همچنین از پوسته ی چوبی زیرین محافظت می نماید. کل ساختار بر روی یک سکو قرار دارد که از دیوارهای محافظ ساخته شده از سنگ  تشکیل گردیده است.

Valašské Meziříčí, arch.Zdeněk Trefil

این ساختمان که اسم آن را «ویلا» گذاشته اند و در  در کوه های Beskydy ساخته شده، با استفاده از روشهای سنتی ساخت و ساز در آن منطقه و تلفیق آنها با فناوری روز ساخته شده است. از جمله آنها می توان به پانلهای چوبی چسب زده شده ی ضربدری و پایه هایی از جنس فولاد ضد زنگ که وزن سازه را بر دوش می کشند اشاره کرد.

Valašské Meziříčí, arch.Zdeněk Trefil

فضای درونی با ساختاری خاص ساخته شده است. به طوری که همه ی فضاهای خصوصی به سمت جنوب و ورودی و فضاهای عمومی به سمت شمال ساخته شده اند. پنجره های بزرگ نور قابل توجهی را وارد خانه می کنند و نور زیادی توسط پوسته فلزی فیلتر می شود.

Villa-in-Beskydy-Mountains-Zdenek-Trefil-11

این خانه با اصول انفعالی طراحی گردیده است. گرمای خورشیدی برای گرمایش آب  استفاده می گردد و پمپهای حرارتی برای سیستم گرمایشی مرکزی خانه تعبیه شده اند. تمامی مبلمان این ساختمان به صورت سفارشی ساخته شده اند.

Valašské Meziříčí, arch.Zdeněk Trefil

Valašské Meziříčí, Zdeněk Trefil

Valašské Meziříčí, Zdeněk Trefil

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.