استفاده از فناوری Low-E در ساخت کرتین وال برجی ۵۵ طبقه
سازه تک لایه ای به شکل دُم هواپیمای جنگی + تصاویر

چترهای سایبانی که نمای یک ساختمان می شوند + تصاویر

استودیو طراحی ۳Gatti پوسته ای از چترهای استیل به نمای ساختمان Foreign Office Architects’ Madrid Pavilion اضافه می کند که قابلیت باز و بسته شدن دارند. این پوسته جدید جایگزین پوسته ی فعلی می شود که از لوورهای چوب بامبو اشکیل شده و دیوارهای شیشه ای ساختمان را پوشش می دهد. پوسته ی قبلی برای ایجاد فضایی کم هزینه جهت اقامت برای نمایشگاه جهانی که به مدت شش ماه برگزار شد، ساخته شده بود. بعد از برگزاری نمایشگاه این مرکز به دو قسمت تجاری اداری تقسیم و تبدیل شد. پس از گذشت دو سال، چوب های بامبو پوسیده شدند و فریم های استیل زنگ زدند. صاحب این مرکز از ۳Gatti Architecture Studio  درخواست نمود تا ایده های خود را برای نمایی جدید ارائه دهند.

dezeen_Umbrella-Facade-for-the-Madrid-Pavilion-by-3Gatti-Architecture-Studio_ss_4

۳Gatti نمایی را توسعه داد که همانند ترکیبی از چندین سایبان است. هر یک از سایبان ها از مفصل مرکزی که یک فنر درون آن قرار گرفته تشکیل شده است. معمار ارشد پروژه در این باره گفت: «ما این ایده از آنجایی ارائه دادیم که در روزهای گرم شانگهای مملوء از مردمی می شود که چتر به دست دارند. در این شهر چتر وسیله ای بسیار رایج برای ایجاد سایه است.»

dezeen_Umbrella-Facade-for-the-Madrid-Pavilion-by-3Gatti-Architecture-Studio_6_1000

درست مثل کرکره های بامبو موجود، کارکنان قادر به تنظیم سایبان ها برای تعیین میزان نور ورودی هستند. پوسته بامبو Madrid Pavilion سیستمی بود که توسط کاربران و به صورت افقی قابل تنظیم بود. ما تنها سایبان ها را به اشیایی آشنا تر و قابل لمس تر تبدیل کردیم. معماران از استیل مشبک Corten برای ایجاد سطح هر چتر و پانل های بین آنها اسفاده می کنند. طبقات پایین و همکف از این نما بهره نمی برند تا بیشترین روشنایی به درون آنها راه یابد.

dezeen_Umbrella-Facade-for-the-Madrid-Pavilion-by-3Gatti-Architecture-Studio_ss_5  dezeen_Umbrella-Facade-for-the-Madrid-Pavilion-by-3Gatti-Architecture-Studio_ss_3 dezeen_Umbrella-Facade-for-the-Madrid-Pavilion-by-3Gatti-Architecture-Studio_ss_2 dezeen_Umbrella-Facade-for-the-Madrid-Pavilion-by-3Gatti-Architecture-Studio_ss_1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.