دیدنی: نمایی به شکل لباس چین دار در چین
نمای استثنایی کتابخانه «عصر دیجیتال»

کتابخانه ای کشتی مانند با معماری بسیار زیبا در کانادا

شرکت معماری Bing Thom Architects کتابخانه ای را نزدیک به ونکوور تکمیل نموده است که از دیوارهای بتنی و پنجره های زاویه دار و همچنین یک گوشه تیز که شبیه به قسمت جلوی کشتی می باشد، تشکیل یافته است. کتابخانه Surrey City Centreشعبه اصلی کتابخانه های عمومی شهر Surrey می باشد. این شهرستان حدودا ۵۰ کیلومتر از مرکز ونکوور فاصله دارد. این کتابخانه ۴ طبقه در سال ۲۰۱۱ تکمیل گردید که جایگزین یک ساختمان قدیمی در آن محل گردید. این پروژه فاز مهمی از  پروژه «سرمایه گذاری عظیم برای تحول شهر Surrey» است.

surrey-city-centre-library-bing-thom-canada-ema-peter-nic-lehoux_dezeen_936_6

فرم تندیس مانند این ساختمان از دیوارهای بتنی که تا حدی به داخل خمیده شده اند و چشم نواز نیز هستند تشکیل شده که باعث کاهش جذب گرمای نور خورشید نیز می گردد. برای اطمینان از قالبدهی بتن از نرم افزارهای کامپیوتری استفاده شد تا سازه کارآمد بوده و برای ساخت نیز آسان باشد. شرکت طراح افزود: «سازه بتنی بیرونی ساختمان با دقت بسیار زیادی ساخته شد زیر بیرونی ترین لایه ساختمان بود. همچنین با این کار استفاده از متریال های پوشش نما برای این قسمت منتفی شد. »تیم طراح فضاهای بسیاری را برای ورود نور در نظر گرفتند تا اطمینان حاصل شود که ساختمان به اندازه کافی از نور طبیعی برخوردار است. آنها همچنین ورودی را طوری طراحی نمودند که خط دید مناسبی داشته باشد و بازدیدکنندگان هنگام ورود به ساختمان سریعا جهت خود را پیدا کنند.

surrey-city-centre-library-bing-thom-canada-ema-peter-nic-lehoux_dezeen_936_0

این ساختمان ۷۶۱۸ متری شامل اتاق های چندمنظوره، یک کافه تریا، محوطه بچه ها و یک قسمت به نام «محوطه زبان های دنیا»  می باشد که کتاب های این قسمت به چندین زبان می باشد. طراحی ساختمان با در نظر گرفتن نیاز های ساختمان به فضاهایی جهت مطالعه، خواندن، و بالاتر از همه فضایی برای دور هم جمع شدن به عنوان یک بخش از جامعه می باشد.

surrey-city-centre-library-bing-thom-canada-ema-peter-nic-lehoux_dezeen_1568_6

با پیشرفت ها در زمینه دستیابی به اطلاعات توسط دستگاه های الکترونیکی، نقش کتابخانه ها نیز در حال تغییر است و جمع آوری کتاب دیگر محور اصلی فعالیت کتابخانه ها نیست.

 

surrey-city-centre-library-bing-thom-canada-ema-peter-nic-lehoux_dezeen_1568_1 surrey-city-centre-library-bing-thom-canada-ema-peter-nic-lehoux_dezeen_1568_2 surrey-city-centre-library-bing-thom-canada-ema-peter-nic-lehoux_dezeen_1568_3 surrey-city-centre-library-bing-thom-canada-ema-peter-nic-lehoux_dezeen_1568_5

surrey-city-centre-library-bing-thom-canada-ema-peter-nic-lehoux_dezeen_01_1000 surrey-city-centre-library-bing-thom-canada-ema-peter-nic-lehoux_dezeen_02_1000 surrey-city-centre-library-bing-thom-canada-ema-peter-nic-lehoux_dezeen_03_1000 surrey-city-centre-library-bing-thom-canada-ema-peter-nic-lehoux_dezeen_04_1000

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.