۳۵ نمای متفاوت از سراسر دنیا (قسمت اول)

قطعات سایبان (Shading Devices) و کنترل کننده های نور آفتاب (Sun Control)
۳۵ نمای متفاوت از سراسر دنیا (قسمت دوم)

۳۵ نمای متفاوت از سراسر دنیا (قسمت اول)

نمای یک ساختمان می تواند نشان دهنده ی فعالیتی باشد که در داخل آن صورت می گیرد. یک نمای زیبا نمایانگر دیدگاه خلاقانه معمار آن است که می خواهد طرحی منحصر به فرد و متفاوت ارائه دهد. هنگامی که بسیاری از ریزه کاریها به  بهترین شکل ممکن طراحی و اجرا گردد، نمای یک ساختمان را به نمایی شگفت انگیز تبدیل می کند.

 

 

 

 

house-77-dioniso-lab1

house-77-dioniso-lab

خانه ی ۷۷ یک خانه ی شخصی می باشد که توسط dIONISO طراحی شده و در کشور پرتقال قرار دارد. این خانه بلند و باریک است و اینطور به نظر می رسد که بین دو خانه ی کناری خود له شده است! نمای این ساختمان  با آلومینیم کرکره ای شکل پوشانده شده است.

Brighton-Residence-Chan-Architecture

شاترهای سفید با زاویه ای ثابت قرار گرفته اند و به اتاقهای طبقه بالا اجازه می دهند تا نمایی زیبا از محیط را برای ساکنان به ارمغان آورند. آنها همچنین به حفظ حریم داخلی ساختمان نیز کمک می نمایند.

 

hairstyle-interface-x-architekten1

hairstyle-interface-x-architekten

نمای این پیرایشگاه طوری طراحی گردیده است که نمایانگر خدمت ارائه شده در آن باشد. همچنین هدف دیگر از این نما جلب توجه عابران بوده است. کار طراحی آن توسط شرکت X Architekten انجام گرفته است.

wood-facade-design

گروه طراحی عرش طراحی مجتمع اداری Checker Box در تهران را انجام داد. این نمای دو بعدی سطحی متحرک دارد که به آن اجازه می دهد تا ظاهری متفاوت داشته باشد و از نمای ساختمانهای پیرامون خود متمایز گردد.

danial-reza-sayadian-and-sara-kalantary

این نما نیز در تهران قرار دارد و توسط رضا صیادیان و سارا کلانتری طراحی گردیده است. این ساختمان که دانیال نام دارد جایگزین چند باغ کوچک شده است و برای نشان دادن این مهم، این نما با پنل هایی که به شکل درخت می باشند شکل گرفته و ساخته شده است.

rare-bethnal-green-town-hall-c-sue-barr

گروه معماران Rare architects برای هتل Town Hall پوسته جدیدی طراحی کردند. این پوسته توسط پودر آلومینیم پوشانده شده و توسط لیزر برش داده شده است . در این نما هیچ در و یا پنجره ی قابل تشخیصی به چشم نمی خورد و جنین به نظر می رسد که هیچ راهی به این ساختمان وجود ندارد!

bricks-pannels

گروه Dick van Gameren architecten این نما را طراحی کرده است. این ساختمان بلوک اول از سه بلوک ساختمان می باشد و نمای آن توسط پنلهای بتنی پیش ساخته بزرگ پوشانده شده است. طرح این نما با هدف شکستن ساختار تکراری نماهای سنتی طراحی و اجرا گردید.

urban-townhouse-gluck1

Not the typical New York townhouse: the modern aluminum facade replicates the bricks of other townhouses of the street. The facade confers privacy but allows ample lighting.

این خانه شهری توسط GLUCK+ در شهر نیویورک ساخته شده است. نمای این ساختمان از جنس آلومینیم بوده و رین اسکرین  است که حفره های آن  تشابه و هارمونی با نمای ساختمانهای همجوار به وجود می آورد.

bricks-pannels

این نما که در شهر نیویورک کار شده است نه تنها با سایر نماهای موجود در این خیابان هم شکل است بلکه منافذ آن نور مناسبی را به داخل هدایت می کند. همچنین از دید به داخل ساهتمان می کاهد

high-school-crinkled-wall-wiesflecker-architecture

 

درشهر Kufstein اتریش مدرسه ای با قدمت بیش از ۱۰۰ سال وجود دارد که اخیرا بازسازی بسیار زیبایی روی نمای آن انجام شد. نمای جنوب شرقی آن متشکل از یک دیوار با نمایی سه بعدی است که همانند کاغذی می باشد که مچاله شده و از سقف ساختمان آویزان گردیده است.

۸-blacks-nrja

لتونی چند ساختمان با طراحی زیبا را در خود جای داده است که در ابتدا به عنوان ویلا ساخته شده بودند. این پروژه که  ۸ BLACKS نام گرفته است شامل ۸ ساختمان مشکی رنگ می باشد. نمای آنها با قطعات چوبی پوشانده شده اند که در واقع رویکردی جدید نسبت به طرح های قدیمی می باشد.

bosque-altozano-club-house-parque-humano1

bosque-altozano-club-house-parque-humano

شرکت Parque Humano یک خانه بسیار زیبا در Morelia در کشور مکزیک طراحی کرده است. نمای این ساختمان به شکل یک دیوار یک شکل و یک دست سنگی ساخته شده که از تور فلزی برای نگه داشتن سنگها و زیبا سازی این نما استفاده شده است.

black-painted-building-facade

طراحی شیک و باریک اولین کلمه هایی هستند که در هنگام دیدن این نما به ذهن می آیند. این ساختمان نمایی سیاه رنگ دارد که آن را از دیگر ساختمانها متمایز می سازد.

estar-moveis-superlimao-studio

estar-moveis-superlimao-studio1

این فروشگاه که در سائو پائولو واقع شده است توسط SuperLimao Studio نوسازی گردیده است. این ساختمان از نمایی فلزی بهره می برد و الگویی همانند لانه زنبور دارد. برخی از شش ضلعی ها منفذی ندارند و برخی دیگر توری شکل می باشند که زیبایی به خصوصی به نما می بخشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.