۳۵ نمای متفاوت از سراسر دنیا (قسمت دوم)

۳۵ نمای متفاوت از سراسر دنیا (قسمت اول)
خانه موسیقی مجارستان:‌ نمایی که دوست طبیعت است!

۳۵ نمای متفاوت از سراسر دنیا (قسمت دوم)

در قسمت اول ۳۵ نمای متفاوت از سراسر دنیا چند نما را بررسی کردیم و حالا به بررسی دیگر نماها می پردازیم:

این نمای رنگارنگ مربوط به یک مهد کودک در ناوارا، اسپانیا است. نما توسط یک سری اسلب نازک پوشیده شده است که با رنگهای گرم، جلوه ی جذابی را ایجاد نموده اند.

colorful-house-facade

دیوارهای این ساختمان اداری طوری چیده شده است که به بیرون دید داشته باشد و همین ویژگی باعث متمایز شدن آن با نماهای دیگر گردیده است. همچنین این نما با نمای ساختمان قبلی که یک انبار با نمای آجر مات بوده است ارتباط برقرار می سازد. نمای جدید نور را به داخل هدایت می کند و منظره زیبایی را از پشت آن رو به بیرون می توان دید.

painted-bricks-house-facade1

painted-bricks-house-facade

این ساختمان در ریچموند استرالیا قرار دارد که در واقع متشکل از دو ساختمان متفاوت در قالب یک معماری می باشد. این مهم به وضوح قابل مشاهده است و در عین حال که نشان دهنده جدا بودن دو ساختمان است، بین آنها یکپارچگی نسبی برقرار می کند.

wood-and-bricks-combo

ساختمان ۵ طبق دیگری در ریچموند نظر ما را به خود جلب کرد. این پروژه که توسط  Jackson Clements Burrows Architects طراحی شده نمای بسیار جالبی دارد. از ویژگیهای آن می توان به نورگیرهای دایره ای شکل با اندازه های مختلف اشاره کرد که با زاویه های متفاوت در نما قرار گرفته اند.

hue-apartments-jackson-clements-burrows-architects

ackson-clements-burrows-architects-facade

ساختمان اداری Monolit در بخارست، رومانی واقع شده است. طراحی این ساختمان توسط Igloo Architecture انجام گرفته است و پنجره های عریضی روی آن وجود دارد که هر کدام شکل متفاوتی دارد.

monolit-office-building-igloo-architecture

معماران شرکت Aedas ساختمانی را در Hog Kong طراحی نمودند که شامل واحدهای مسکونی، واحدهای اداری، چند مکان برای مغازه های خرده فروشی و یک پارکینگ است. نما توسط گلدانهای آویزان شده زیباسازی شده است که هوا را نیز تصفیه کرده و اثر مثبتی روی محیط اطراف خود دارند.

۱۸-kowloon-east-aedas1

۱۸-kowloon-east-aedas

این ساختمان که در استرالیا ساخته شده نمایی خاص با برشهایی  دارد. در واقع نمای ساختمان متشکل از گروهی از بالکن ها با زاویه تیز می باشند که الگویی هندسی را تشکیل می دهند و نرده های چوبی به شکل خاص آن جلوه ی دیگری بخشیده است.

white-building-with-sculptural-facade

این مهدکودک توسط Lacaja Arquitectos طراحی گردیده است و نمای چوبی بسیار زیبایی دارد که برای آن به طور پیش فرض، گلدان نیز در نظر گرفته شده است که بر زیبایی ان می افزاید . گلدان ها نما را به شکل باغچه ای افقی در می آورند.

wood-facade-planter-inside

خانه Mayfair House که توسط شرکت Squire and Partners طراحی شده در لندن قرار دارد. این خانه شخصی قدمت زیادی دارد. مشتری این شرکت می خواست نمای قدیمی این خانه حفظ شود. شرکت طراح این نما را بین دو فریم استیل قرار داد. بخش غربی و شرقی توسط پنجره هایی با قابی برنزی و لایه ای از گچ پوشش داده شده اند.

mayfair-house-squire-and-partners1

mayfair-house-squire-and-partners

این ساختمان در مونترال واقع شده و طراحی مجدد گردیده است. ساده سازی و طراحی نمایی جذاب، بخشی از اهداف بازطراحی این ساختمان بوده است. شکل، الگو و قدمت این ساختمان آن را متفاوت ساخته است.

montreal-menkes-shooner-dagenais

این ساختمان که نمای ساده اما متفاوت دارد نظر هر بیننده ای را جلب می کند. دیوارهای سنگی به همراه شیشه شفاف کار گذاشته شده در نما زیبایی خاصی به آن بخشیده است. استفاده از سیستم جفت سازی متفاوت برای اجزای نما و طریقه ای که آنها کنار یکدیگر قرار گرفته اند این نمای را از دیگر ساختمانهای اطراف آن متمایز می سازد.

transparation-material-for-facade

یکی دیگر از روشهای متفاوت استفاده از متریال:ترکیبی از دو قطعه فلزی یکپارچه بزرگ که حالت زیگ زاگ دارند و پس زمینه ی  نیمه شفاف.

yellow-paint-front-house

رستورانی کوچک در مادرید یک روش متمایز را برای جلب نظر رهگذران پیش گرفته است. لایه ای از رنگ زرد روی نما  و وسایل بیرون رستوران پاشیده شده است. این رنگ که از چراغ موجود در بالای درب رستوران شروع می شود در واقع تداعی کننده نور آن است که به این روش باعث جلب توجه رهگذران می گردد.

undulating-steel-facade-tokyo-amano-design-office1

undulating-steel-facade-tokyo-amano-design-office

یک بلوک تجاری بازسازی شده در توکیو. نمای این ساختمان از نوارهایی ربان مانند که دور تا دور ساختمان را تنیده اند تشکیل شده اند. معمار این نمای زیبا از پیچ و خمهای بسیار زیبایی استفاده کرده که به آن زیبایی متفاوتی داده است.

blockhouse-cipea-by-azl-architects

چنین به نظر می رسد که دیوارهای این ساختمان در حال برگشتن هستند! این پروژه توسط AZL Architects طراحی شد و یکی از ۲۴ ساختمانی است که در این جنگل ساخته می شود. دیوار چند لایه ای بتنی که نما را تشکیل داده اند به شکل کتیبه های قدیمی چینی ساخته شده اند.

Rotterdam-24H-Architecture

گروه معماری Rotterdam 24H نمای بسیار زیبای چوبی این ساختمان را در South Holland طراحی کردند. ترکیب سبک نو و معاصر و همچنین نقوش گل و دیگر نقوش که بر دیوارها و راه پله ها حک شده اند زیبایی منحصر به فردی به این نما بخشیده اند.

organic-motif-building-facade

نقش و نگارهای زیبای موجود در طراحی این نما از درخت ها و شاخه ها الهام گرفته اند و یادآور جنگل Victoria Center در بخارست هستند.

metal-panels-with-bricks-and-wood-facade

این خانه که «خانه بلک بِرن» نام دارد از پانل های فلزی با طراحی منحصر به فرد بهره می برد که ترکیبی از متریالهای مختلف از جمله چوب، شیشه و آجر می باشد.

exterior-gray-modern-facade

این خانه که در مونترال واقع شده نمایی از شیشه و سنگ معدنی موجود در آن جا ساخته شده است. پنلهای بزرگ شیشه ای بزرگ به آن جلوه ی خاصی بخشیده اند و نمایی مدرن به آن داده اند.

laser-cut-metal-screen-house-facade

این پوسته فلزی به این خانه معاصر جذابیت خاصی بخشیده است و هنگام شب، زمانی که چراغها روشن هستند شکل بسیار زیبایی به خود می گیرد.

metalic-facade-Demerly-Architects

نمای FR House که توسط  Demerly Architects طراحی گردیده است با پنلهای فلزی افقی پوشیده شده است که به دلیل متفاوت بودن سایز آنها، همچون تخته سنگ به نظر می رسد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.